Menu

Odnowa Radom2016

A+ A A-

Szkoła Animatora 5

Szkoła Animatora 5

„Animator wybiera i zachęca”  - pod takim tytułem w dniu 25 kwietnia2015 r. , odbyły się warsztaty Szkoły Animatora w Centrum Ewangelizacji „Zacisze” w Jedlni Kościelnej pod patronatem św. Marka Ewangelisty. W ten sobotni, wiosenny dzień, który rozpoczęliśmy  modlitwą, animator Paweł , podczas pierwszej konferencji nawiązał do Ewangelii św. Marka, w której po raz kolejny Pan mówi „IDŹCIE”. Tak właśnie Pan posyła nie mnie samą, lecz z moją wspólnotą.
Potwierdzeniem tego jest osoba św. Pawła ewangelizującego w Atenach, który otrzymał Bożą lekcję pokory – działanie w pojedynkę skazane jest na porażkę.Warsztaty zatytułowane „ Moje sukcesy ewangelizacyjne” nakreśliły potencjał charyzmatyczny poszczególnych członków grupek dzielenia, co zaowocowało opracowaniem „charyzmatycznej bazy danych” stanowiącej pomoc przy nakreśleniu planu konkretnego dzieła ewangelizacyjnego. 

Blok konferencyjno-warsztatowy  pt.” Rodzaje ewangelizacji” zawierał tematy: świadectwo osoby nawróconej jako podstawową formę ewangelizacji oraz ewangelizacja uliczna, gry biblijne, działalność charytatywna. Świadectwo powinno stanowić krótki, chrystocentryczny, czytelny i konkretny przekaz, dodający otuchy i utwierdzający wierze, jednocześnie w swojej treści obejmujący czas  nawrócenia oraz czas przed i po nawróceniu.

W ten piękny, błogosławiony dzień nie zabrakło niespodzianki – zajęć w plenerze, które stały się pretekstem do spontanicznej zabawy oraz eksplozji dziecięcej radości.

Mszę św. celebrował ks. Łukasz Siek, który podczas homilii porównał postacie św. Pawła oraz św. Marka Ewangelisty. Pierwszy doświadczył osobiście mocy Jezusa i stał się świadkiem, ewangelizatorem, który z mocą głosił Ewangelię Jezusa. Drugi zaś był uczniem św. Piotra i spisał pierwszą Ewangelię skierowaną do pogan. Ukazał w niej Chrystusa, który nie przyszedł jako mesjasz polityczny ale jako Syn Boży, Mesjasz - Zbawiciel człowieka, uwalniając go od grzechu.

Kapłan zachęcał, byśmy byli mocni wiarą pochodzącą z pokory, zaufania do Pana Boga, bo to nie my sami z siebie działamy, jesteśmy tylko narzędziami. Jako animatorzy mamy być inspiracją. Odkrywając swoje powołanie do misji głoszenia Ewangelii, do dzielenia się Jezusem mamy prosić Ducha Świętego o dary żaru twórczego działania, dary charyzmatów. To wszystko ma stanowić naszą troskę o innych, troskę z miłości, by przekazywać innym drogę do szczęścia wiecznego.

Co miesięczne spotkania „Szkoły Animatora”  stanowią dla mnie czas bardzo owocny. Czuję wówczas, jak Pan Bóg kształtuje moją osobowość,  stawia przede mną kolejne wyzwania, uczy mnie pokory, otwartości, zawierzenia. Pan Bóg wlewa w moje serce pokój i pewność, że to nie ja będę działać, lecz On, bo dla Niego nie ma nic niemożliwego.  

Konferencje mp3

Animator wybiera i zachęca

Zasady dawania świadectw

Homilia z Mszy Sw. ks. Łukasz Siek

Rodzaje ewangelizacji

 

Foto ze szkoły animatora

 

Powrót na górę

Popularne artykuły

  • O. J. Bashobora - Radom 8.03.2017r. /audio + zdjęcia/
    O. J. Bashobora - Radom 8.03.2017r. /audio + zdjęcia/ Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, odbyły się 8 marca 2017 roku w hali MOSiR w Radomiu. Hasłem jednodniowego spotkania były słowa Pana Jezusa "Twoja wiara cię uzdrowiła" (Mk 10,52), skierowane do niewidomego żebraka Bartymeusza, który natychmiast został uzdrowiony. Poniżej prezentuemy zapis audio z konferencji i homilię oraz foto relacje z…
  • Homilia z Mszy św z modlitwą o uzdrowienie 23.01.2017r.
    Homilia z Mszy św z modlitwą o uzdrowienie 23.01.2017r. (Mk 3,22-30) Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy. Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom…
  • Wigilia i Zesłanie Ducha Św. w Rzymie
    Wigilia i Zesłanie Ducha Św. w Rzymie Franciszek obchodził Wigilię Zesłania Ducha Świętego na rzymskim Circo Massimo wraz z członkami odnowy charyzmatycznej z całego świata. Ruch ten obchodzi obecnie swój jubileusz – powstał on dokładnie 50 lat temu. W spotkaniu biorą udział nie tylko katolicy, ale też przedstawiciele innych wspólnot, zwłaszcza tych ewangelikalnych. Ich przywódców Ojciec Święty…