Menu

Odnowa Radom2016

A+ A A-

Szkoła Animatora 4

Szkoła Animatora 4

Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: „Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest Królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy. Mt 10, 5-10Comiesięczne spotkanie Szkoły Animatora prowadzone przez Mocnych w Duchu z Łodzi, odbyły się 21 marca 2015 r. w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” w Jedlni Kościelnejpt.: „Ja w mojej parafii”. Prowadzący pierwszą konferencję animator Paweł mówił, że wiara wymaga osobistego zaangażowania. Jezus posyła mnie na misję, by ewangelizować osoby, które mimo, że znają Jezusa,  poginęły z domu Izraela. W tej posłudze mam zaufać Jezusowi – nic mi nie jest potrzebne. BÓG SAM WYSTARCZY! Mam świadomość, że podczas tej trudnej drogi czekają mnie przeciwności, a Duch Święty sprawi, że te przeciwności mnie umocnią. Wtedy ja zrobię to co Jezus ode mnie oczekuje.

Konferencja Pawła /Mocni w Duchu/


Podczas tego dnia wybrzmiało podstawowe pytanie: Jakie Bóg ma zadanie dla mnie w mojej parafii? Jak wiele mogę zrobić dla mojej parafii jako komandos Pana Boga?


Jednocześnie warsztaty pozwoliły mi określić  jakie są moje pragnienia w posłudze dla mojej parafii? Podczas homilii wygłoszonej przez ks. Łukasza Sieka padły kolejne  pytania - Kim jest dla mnie Jezus? Czy przyjmuję całość Ewangelii i nauczania Kościoła? Uświadomiły mi one, jak trudna jest obrona  Jezusa, kiedy jego osoba,  jego nauka i kościół wzbudzają w społeczeństwie wiele sprzeciwu, oporui  kontrowersji. Jako chrześcijanin nie mogę bać się świadczyć o Bogu. Życie z Jezusem wymaga ode mnie pełnego zaangażowania w posługę, która ma  doprowadzi mych braci do Niego.

Homilia ks. Łukasza


Na kolejnej konferencji wygłoszonej przez animatorkę Alinę, dowiedziałam się, jak mam wielbić Pana Boga. Ciężar modlitwy uwielbienia nie może być skierowany na mnie, ale ma być uczczeniem i wysławianiem Pana Boga z całego serca, we wszystkich chwilach i sytuacjach, które mnie spotykają. By dobrze wielbić Boga, powinnam dostrzec, że mnie kocha, że jest moim Stworzycielem i tylko w Jego ramionach jestem bezpieczna.

Konferencja Aliny /Mocni w Duchu/


Kolejny już raz, przekonałam się, jak Jezus mnie prowadzi, przygotowuje do posługi, stawiając na mojej drodze konkretnych ludzi i sytuacje. Tak wiele mogę czerpać z dobrodziejstw, jakie „Pan mój i Bóg mój” z wielką szczodrobliwością daruje mi na tych comiesięcznych spotkaniach. Chwała niech będzie naszemu Panu!

Wiersz o wspólnocie Miriam :)

Foto galeria TUTAJ

Powrót na górę

Popularne artykuły

  • O. J. Bashobora - Radom 8.03.2017r. /audio + zdjęcia/
    O. J. Bashobora - Radom 8.03.2017r. /audio + zdjęcia/ Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, odbyły się 8 marca 2017 roku w hali MOSiR w Radomiu. Hasłem jednodniowego spotkania były słowa Pana Jezusa "Twoja wiara cię uzdrowiła" (Mk 10,52), skierowane do niewidomego żebraka Bartymeusza, który natychmiast został uzdrowiony. Poniżej prezentuemy zapis audio z konferencji i homilię oraz foto relacje z…
  • Homilia z Mszy św z modlitwą o uzdrowienie 23.01.2017r.
    Homilia z Mszy św z modlitwą o uzdrowienie 23.01.2017r. (Mk 3,22-30) Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy. Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom…
  • Wigilia i Zesłanie Ducha Św. w Rzymie
    Wigilia i Zesłanie Ducha Św. w Rzymie Franciszek obchodził Wigilię Zesłania Ducha Świętego na rzymskim Circo Massimo wraz z członkami odnowy charyzmatycznej z całego świata. Ruch ten obchodzi obecnie swój jubileusz – powstał on dokładnie 50 lat temu. W spotkaniu biorą udział nie tylko katolicy, ale też przedstawiciele innych wspólnot, zwłaszcza tych ewangelikalnych. Ich przywódców Ojciec Święty…