Menu

Odnowa Radom2016

A+ A A-

Szkoła Animatora 3

Szkoła Animatora 3

W Wyższej Szkole Biznesu im. Bp Jana Chrapka w Radomiu w sobotę 28 lutego 2015 roku odbyły się kolejne  zajęcia „Szkoły Animatora”, pt.” Posługa we wspólnocie – codzienność animatora”. Pierwszy punkt dnia stanowiły warsztaty ze  słuchania drugiego człowieka. Kolejny punkt dnia  stanowiła konferencja dotycząca „posługi we wspólnocie – czyli codzienności animatora” oraz wielu pułapek czyhających na niego w postaci pychy, rutyny i zniechęcenia.  Jak ważna jest wówczas osobista formacja – nasze spotkanie z Bogiem, bez którego nic nie zbudujemy.


Centralnym i jednocześnie podniosłym wydarzeniem tego dnia była ceremonia święceń biskupich ks. Piotra Turzyńskiego, mianowanego przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji radomskiej ze stolicą tytularną Ursula, które odbyły się w Katedrze Opieki Najświętszej  Marii Panny w Radomiu. Obrzędom przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore, któremu asystowali: arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo oraz biskup diecezjalny radomski Henryk Tomasik, który wygłosił homilię.

Nowy biskup pomocniczy pochodzi z Radomia jest absolwentem  IV radomskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie uzyskał z rąk biskupa Edwarda Materskiego 28 maja 1988r. Studiował na KUL oraz w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.  Jest dyrektorem Rady ds. Stałej Formacji Kapłanów Diecezji Radomskiej i dyrektorem Rady ds. Życia Konsekrowanego Diecezji Radomskiej, zaangażowany w prace Synodu Diecezji Radomskiej. Współpracuje z Radiem Plus Radom, związany z Ruchem Światło Życie  oraz działalnością Domowego Kościoła – ceniony kaznodzieja i rekolekcjonista.

Konferencja pt.„ Animator i jego rola w grupkach dzielenia” dotyczyła podstawowych zasad postępowania animatora podczas prowadzenia grupki dzielenia, jak również osób w niej uczestniczących.


To kolejne spotkanie utwierdziło mnie, że Pan Bóg mnie prowadzi,  zaskakuje mnie za każdym razem na nowo, pozwala  uczyć się na własnych błędach, daje czas do wzrostu, pokazuje co jest dla mnie trudne a co łatwe.

Konferencje audio
Rola animatora w grupkach dzielenia


Codziennośc animatora

Zasady prowadzenia grupki dzielenie

Galeria foto

Media

Więcej w tej kategorii: Szkoła Animatora 2 »
Powrót na górę

Popularne artykuły

  • O. J. Bashobora - Radom 8.03.2017r. /audio + zdjęcia/
    O. J. Bashobora - Radom 8.03.2017r. /audio + zdjęcia/ Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, odbyły się 8 marca 2017 roku w hali MOSiR w Radomiu. Hasłem jednodniowego spotkania były słowa Pana Jezusa "Twoja wiara cię uzdrowiła" (Mk 10,52), skierowane do niewidomego żebraka Bartymeusza, który natychmiast został uzdrowiony. Poniżej prezentuemy zapis audio z konferencji i homilię oraz foto relacje z…
  • Homilia z Mszy św z modlitwą o uzdrowienie 23.01.2017r.
    Homilia z Mszy św z modlitwą o uzdrowienie 23.01.2017r. (Mk 3,22-30) Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy. Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom…
  • Wigilia i Zesłanie Ducha Św. w Rzymie
    Wigilia i Zesłanie Ducha Św. w Rzymie Franciszek obchodził Wigilię Zesłania Ducha Świętego na rzymskim Circo Massimo wraz z członkami odnowy charyzmatycznej z całego świata. Ruch ten obchodzi obecnie swój jubileusz – powstał on dokładnie 50 lat temu. W spotkaniu biorą udział nie tylko katolicy, ale też przedstawiciele innych wspólnot, zwłaszcza tych ewangelikalnych. Ich przywódców Ojciec Święty…