Menu

Odnowa Radom2016

A+ A A-

Szkoła Animatora 2

Szkoła Animatora 2

W sobotę 10 stycznia 2015 r. w Centrum Ewangelizacyjnym  Zacisze  w Jedlni Kościelnej odbyło się  pierwsze tegoroczne, comiesięczne,  spotkanie formacyjne „ Szkoły Animatora” pod hasłem: ”Animator jako towarzysz duchowy”.
Animatorzy wspólnoty „Mocni w Duchu” z Łodzi  rozpoczęli sobotnie spotkanie modlitwą oraz konferencją dotyczącą animatora jako towarzysza duchowego, jego roli bezpośrednio  związanej z posługą drugiemu człowiekowi, poprzez bycie animatorem małej grupki, posługę modlitwą wstawienniczą oraz rozmowę przed i po modlitwie wstawienniczej. Towarzysz duchowy to ktoś, kto wyprzedza doświadczeniem we wspólnocie, ale nie wyznacza ani kierunku, ani nie dyktuje tempa jej rozwoju. Nie może on narzucać swojej drogi, może jedynie pomóc drugiemu odczytać natchnienia wewnętrzne.

 

Konferencja - Animator jako towarzysz duchowy (Mocni w Duchu)
{mp3}2015/SZA_12015/Konf1_Towarzysz_animator{/mp3}

Kolejnym punktem programu dnia były warsztaty pt.: „Jak słuchać drugiego człowieka”, stanowiące praktyczną lekcję słuchania. Naocznie mogliśmy przekonać się, że nie da się słuchać bez cierpliwości , ufności oraz powierzenie wszystkiego Bogu. 

Eucharystię celebrował ks. Sławomir Płusa, przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym, który podkreślił jak bardzo dzisiejszy świat  potrzebuje proroków, czyli chrześcijan, przez których Bóg kieruje pytanie
do współczesnego człowieka. Jezus chce, by prorokiem był każdy chrześcijanin włączony przez Chrzest Święty w Jego urząd kapłański, królewski i prorocki.

Homilia ks. Sławomir Płusa


Druga konferencja  pt.: „Szkoła animatora wg Jezusa Chrystusa” ukazała nam postać Jezusa idącego z uczniami do Emaus jako wzoru towarzyszenia duchowego - Pana obecnego w życiu każdego  człowieka,  zadającego mu proste pytania i pozwalającego się wygadać. Jezusa oświetlającego drogę poprzez Słowo Boże a mimo to pozostawiającego człowiekowi wolność wyboru.

Blok konferencyjno-warsztatowy zatytułowany „ Spotkanie ze świętymi, czyli Boże wskazówki” polegał na wskazaniu sylwetki kilku świętych, którzy mimo, że nas trochę zawstydzają i onieśmielają, mogą nas  mocno inspirować. Jednocześnie mogliśmy dowiedzieć się, jak na posługę może wpłynąć temperament, charakter oraz osobowość oraz jakie cechy są mile widziane u towarzysza duchowego.

Konferencja - Jakie cechy powinin mieć animator (Mocni w Duchu)

Dopełnieniem sobotniego spotkania był panel dyskusyjny oraz prezentowana na zakończenie przez przedstawicieli wspólnot „praca domowa”, która  wywołała w wielu  refleksję i zadumę.

Bogu niech będą dzięki, za kolejne spotkanie z Nim oraz z braćmi i siostrami, podczas którego mogliśmy odczuć moc Ducha Świętego.


M.B.

{module Foto - Szkola1_2015}

Powrót na górę

Popularne artykuły

  • O. J. Bashobora - Radom 8.03.2017r. /audio + zdjęcia/
    O. J. Bashobora - Radom 8.03.2017r. /audio + zdjęcia/ Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, odbyły się 8 marca 2017 roku w hali MOSiR w Radomiu. Hasłem jednodniowego spotkania były słowa Pana Jezusa "Twoja wiara cię uzdrowiła" (Mk 10,52), skierowane do niewidomego żebraka Bartymeusza, który natychmiast został uzdrowiony. Poniżej prezentuemy zapis audio z konferencji i homilię oraz foto relacje z…
  • Homilia z Mszy św z modlitwą o uzdrowienie 23.01.2017r.
    Homilia z Mszy św z modlitwą o uzdrowienie 23.01.2017r. (Mk 3,22-30) Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy. Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom…
  • Wigilia i Zesłanie Ducha Św. w Rzymie
    Wigilia i Zesłanie Ducha Św. w Rzymie Franciszek obchodził Wigilię Zesłania Ducha Świętego na rzymskim Circo Massimo wraz z członkami odnowy charyzmatycznej z całego świata. Ruch ten obchodzi obecnie swój jubileusz – powstał on dokładnie 50 lat temu. W spotkaniu biorą udział nie tylko katolicy, ale też przedstawiciele innych wspólnot, zwłaszcza tych ewangelikalnych. Ich przywódców Ojciec Święty…